A blog section where general information, current news, developments and trends are shared for professionals in the field of communication and marketing and for those who are interested in this area.

İLETİŞİM VE STRATEJİ KİTAPLARINDAN 7 ÖNERİ

|

İletişim ve pazarlama alanında yol gösterici olacağını düşündüğümüz 7 kitabı sizlerle paylaşmak istedik. Bu kitapları okurken günümüz iletişim dünyasını daha net bir biçimde anlayabilir, geçmişteki örnekleri inceleyerek geleceğe dair çıkarımlar yapabilirsiniz.


1. İletişim Tarihi – Marshall T. Poe

Amerikalı tarihçi ve yazar Marshall T. Pope tarafından yazılmış bu kitapta temel medyalar olan konuşma, yazı, matbaa, görsel-işitsel cihazlar ve interneti tarihsel olarak inceliyor. İletişimin ne demek olduğunu anlamak için temel kitap niteliğinde bir eser.


2. Markalama – David Aaker

Aaker model’in yaratıcısı, modern marka anlayışının babası David Aaker’den çalıştığınız markaları kusursuzlaştıracak, yaşanmış örneklerle zenginleştirilmş önerilerin bulunduğu yol gösterici bir kitap.


3. Pazarlama 3.0 – Philip Kotler


Pazarlama Gurusu Philip Kotler’in günümüz tüketicisini yakalayabilmenin yolunun duygulardan ve toplumsal faydadan geçtiğini anlattığı, pazarlama anlayışlarının yeni bir noktaya evrildiğini anlatan ders niteliğinde bir çalışma.


4. Pazarlama 4.0 – Philip Kotler, Hermewan Kartajaya, Iwan Setiawan


Güncel iletişim araçlarını ve toplumsal yönelimi iyi şekilde okuyamadığınızda ortaya koyduğunuz iletişim planları ve taktikleri istenen sonuçlara ulaşamayacaktır. Bu konuda Philip Kotler ve çalışma arkadaşlarından dijitalleşen dünyamızda pazarlamanın nereden nereye geldiğini ve günümüz dinamiklerini nasıl okumamız ve o doğrultuda nasıl planlamalar yapmamız gerektiğini anlattıkları çalışma.


5.Dijital Çağda Ogily’e Göre Reklamcılık – Miles Young


Ogilvy&Mather’in CEO’su Miles Young, dijital çağın getirdiği hem ajansları hemde reklamverenleri bekleyen tehditleri ve fırsatları anlattığı kitabı, çok çeşitli örnekler ve görsellerle sürekli elinizin altında tutmak isteyeceğiniz, zaman zaman açıp bilgilerinizi tazeleyeceğiniz türden bir kitap.


6. Rich Dad Poor Dad – Robert T. Kiyosaki


“Nasıl para kazanılır?” sorusunun cevabını arayan bir çocuğun kendi babası ve arkadaşının babasıyla yaşadığı süreci okurken hayat hakkında ve iletişim alanında bir çok dersler çıkarabilirsiniz.


7. The Art of War – Sun Tzu


Strateji denince okunması gereken ilk kitap ünlü Çin’li general, askeri stratejist ve filozof Sun Tzu’nun Savaş Sanatı kitabı. Yazılmasının üzerinden çağlar geçmesine rağmen içeriğindeki bilgiler hala güncelliğini koruyor.

Back to blog